Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu Üyelerimiz

 

Haydar KAYA / Başkan

1936 Pülümür doğumludur.İlk ve orta okulu Pülümür’de, lise eğitimini  Ankara Maliye Mesek Lisesi’nde parasız yatılı öğrenci olarak ve  yüksek öğrenimini de 1960-64 yılları arasında Ankara Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır. Vergi ve ticari davalar ağırlıklı serbest avukatlık yaptı. Munzur Su ve Germike Otelcilik yatırımlarını çok ortaklı şirket modeli ile hayata geçirilmesinde büyük emekler sarfetti. Evli ve 3 erkek çocuk babasıdır.

 


Makbule ÇERİMLİ / Yönetim Kurulu Üyesi

1957 Tunceli doğumludur.İlk okulu Tunceli’de, orta ve lise eğitimini de Nişantaşı Kız Lisesi ve Esenler Lisesi’nde tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi Yüksek Okuluna devam etmiştir.Çeşitli özel sektör kuruluşlarında ve aile şirketinde finans ve muhasebe birimlerinde çalışmıştır. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktivist, kurucu ve yönetici olarak görev almıştır.Evli ve 2 kız çocuk annesidir.

 

Mehmet Celal Baykara/ Yönetim Kurulu Üyesi

1953 Hozat doğumlu, ilköğrenimini Elazığ ve Adana’da gördü. Orta öğrenimini Diyarbakır, Elazığ ve Ankara’da gördü. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni 1980 yılında bitirdi. Sivil toplum örgütlerinde ve siyasi partilerde yönetici olarak faaliyet gösterdi. Halen serbest avukatlık yapmaktadır.

 

Mehmet IŞIK / Yönetim Kurulu Üyesi

1958 Pülümür doğumludur.İlk ve  orta okulu Pülümür’de, lise eğitimini Erzincan Tarım Meslek Lisesi’nde parasız yatılı öğrenci olarak ve yüksek öğrenimini de ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde tamamlamıştır.Özel bankalarda ve çok uluslu finans kuruluşlarında müfettişlik, orta ve üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey, Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme Uzmanlığı lisanslarına sahiptir.İngilizce bilmektedir.Evli, 1kız ve 1 erkek çocuk babasıdır.

 

Dr. Nurettin KARACA  / Yönetim Kurulu Üyesi

1955 Mazgirt doğumludur. İlk ve orta eğitimini Tunceli ve Elazığ’da,Lise eğitimini Malatya Turan Emeksiz Lisesi’nde ve  yüksek eğitimini de Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır.Sağlık Bakanlığı’na bağlı çeşitli kuruluşlarda ve İBB Acil Yardım Birimi’nde doktor ve yönetici olarak görev yaptı.İstanbul Tabipler Odası’nda da Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu.

 

Prof.Dr. Şükrü ASLAN / Yönetim Kurulu Üyesi

1958 Pülümür doğumludur.İlk ve ortaokulu Pülümür’de,lise eğitimini de Tunceli Lisesi ve İstanbul Atatürk Erkek Lisesi’nde tamamladı.Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden bölüm birincisi olarak mezun oldu.Aynı Üniversitenin sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans ve doktora yaptı.2018 yılında Insbruck Üniversitesi’nde misafir öğretim üyesi olarak çalıştı.Halen MSGSU Sosyoloji Bölümü’nde öğretim üyesidir.

 

Zöhre AYDIN / Yönetim Kurulu Üyesi

1956 Pülümür doğumludur. Orta eğitimini İstanbul Cankurtaran’da tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesi Liderlik Okulu, Yerel Yönetimler ve Siyaset Programını bitirmiştir. Dünya Gazetesi Pazarlama Müdürlüğü görevinden sonra beyaz eşya ve zücaciye iş kollarında kendi işyerlerini kurmuş ve yönetmiştir. CHP İstanbul Kadın Kolları İl Sekreterliği, İl Başkan Yardımcılığı , Avcılar Belediye Meclis Üyeliği ve MYK Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. 2 kız çocuk annesidir.

 

Mehmet KAÇAR / Yönetim Kurulu Üyesi

1955 Nazımiye doğumludur. İlkokulu köyü Ciwrak'ta, ortaokulu Nazımiye'de, liseyi Tunceli Kalan Lisesi'nde, yüksek öğrenimi ise Ankara Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Kamu Yönetimi Fakültesinde tamamlamıştır.  Bürokraside Bayındırlık Bakanlığı'nda başladığı çalışma hayatını, 1980'li yılların başından itibaren girdiği deri sektörü ile devam ettirmiştir. Deri Kimyasalları alanında faaliyet göstermeye devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Haydar ALBAYRAK / Yönetim Kurulu Üyesi

1956 yılı Tunceli Nazımiye doğumludur. Diyarbakır Eğitim Enstitüsü Matematik bölümü mezunudur. 37 yıl süre ile devlet okullarında yöneticilik yapmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler

Adı Görevi
Nihat SARI Yedek Üye

 

 


Denetleme Kurulu

Adı Görevi
Halis AYAZ Denetleme Kurulu Üyesi
Nimet TANRIKULU Denetleme Kurulu Üyesi
Pelin ALTUN Denetleme Kurulu Üyesi


Yedek Üyeler

Adı Görevi
Celal ASLAN Yedek Üye
Mustafa ARSLAN Yedek Üye
Yaşar EREZ Yedek Üye